Usługi

Serwis tachografów

Tachografy to urządzenia mierzące czas pracy kierowców, instalowane w samochodach ciężarowych i dostawczych. Awaria tachografu wiąże się z niewłaściwym zliczaniem czasu pracy, co może grozić poważnymi konsekwencjami w trakcie policyjnej kontroli. Profesjonalną naprawę tachografów wszystkich firm wykonuje nasz serwis. Oferujemy Państwu wysokiej jakości usługi serwisowe, świadczone przez firmę z wieloletnim doświadczeniem. Serwis tachografów naprawia urządzenia cyfrowe i analogowe, wykonując ich pełną diagnostykę i przeprowadzając naprawy na oryginalnych częściach zamiennych. Niesprawny wyświetlacz, problemy z uruchomieniem tachografu, nieprawidłowe zliczanie czasu pracy lub brak zapisanych informacji. Na usunięcie każdego z tych problemów kierowca ma 7 dni od stwierdzenia usterki. Przez okres awarii tachografu, kierowca powinien ręcznie ewidencjonować czas pracy. Im szybciej zatem tachograf trafi do serwisu, tym sprawniej usterka zostanie usunięta, a praca kierowcy stanie się łatwiejsza i mniej skomplikowana. Zapraszamy do współpracy kierowców i firmy transportowe.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Kalibracja tachografów

Kalibracja tachografu jest bardzo ważna, dla zapewnienia prawidłowego liczenia czasu pracy kierowcy. Tachografy muszą być kalibrowane pod pojazd, w którym mają pracować. Nasza firma zajmuje się kalibracją tachografów cyfrowych, posiadając do tego niezbędne uprawnienia i narzędzia – dysponujemy również kartą warsztatową. Na czym polega kalibracja tachografu wykonywana w naszym warsztacie? W trakcie tej pracy sprawdzamy poprawność działania tachografu, a następnie dostosowujemy jego parametry do samochodu, aby odczyt i zapis informacji o pracy kierowcy (czas i prędkości) odbywały się zgodnie z unijnymi wytycznymi i mieściły w ramach dopuszczalnego marginesu błędu. Kalibracja tachografu powinna być wykonywana co 2 lata, a także przy jego przeniesieniu do innego samochodu. Za brak wykonanej kalibracji urządzenia grozi mandat w wysokości 2000 złotych. Dowodem na przeprowadzoną kalibrację jest zapis w pamięci urządzenia, a także tabliczka pomiarowa wydawana przez nasz serwis i umieszczana na słupku bocznym kabiny kierowcy.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Obsługa tachografów

Obsługa tachografów polega na ich odpowiednim przygotowaniu do pracy, a także zaopatrzeniu się w papier do drukarki termicznej i karty czasu pracy. Zapewniamy Państwu kompleksową obsługą tachografów cyfrowych, obejmującą zarówno fizyczną obsługę urządzenia, programowanie, aktualizacje, a także dostarczenie niezbędnych materiałów koniecznych do ich pracy. Zajmujemy się również sprzedażą i montażem tachografów w samochodach ciężarowych i autobusach, zapatrując Państwa w wymagane dokumenty, certyfikaty i świadectwa. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy w obsłudze tachografów, pozwala każde zlecenie realizować szybko, sprawnie i z gwarancją jakości. W naszej firmie mogą Państwo zaopatrzyć się również w czytniki kart prac kierowców, zapewniamy również niezbędne przeszkolenie z obsługi tachografu. Z naszych usług korzystają firmy transportowe, logistyczne, a także przewoźnicy autokarowi. Gwarantujemy wysoką jakość usług i konkurencyjne ceny oraz kompleksowy serwis tachografów oraz ich wymaganą prawem kalibrację i legalizację.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Serwis ogrzewania postojowego

Ogrzewanie postojowe to nieodzowne wyposażenie każdej kabiny ciągnika siodłowego. Ogrzewanie postojowe pracuje niezależnie od silnika pojazdu i pozwala utrzymać komfortową temperaturę wewnątrz kabiny. Jego prawidłowe funkcjonowanie jest bardzo ważne zarówno dla bezpieczeństwa kierowcy, jak również wygody pracy i zapewnieniu należytego odpoczynku. Problemy z działaniem ogrzewania postojowego powinny być bezzwłocznie zgłaszane do serwisu, który zajmie się zdiagnozowaniem usterki i jej naprawą. W ofercie naszej firmy znajduje się serwis ogrzewania postojowego takich firm jak Webasto, Eberspächer, Volcano i wiele innych. Serwisujemy zarówno fabryczne (OEM) instalacje ogrzewania postojowego, jak również te dokładane do samochodu w późniejszym czasie. Posiadamy szeroki wybór części zamiennych oraz doświadczonych serwisantów. Pozwala nam to szybko i sprawnie usunąć każdy rodzaj usterki, przywracając ogrzewaniu postojowemu jego dawną sprawność i wydajność pracy, przy konkurencyjnych cenach usług.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Montaż CB-Radia

CB Radio to system komunikacji głosowej wykorzystującej fale radiowe o częstotliwości 27 MHz. CB Radio jest niezawodnym, a zarazem podstawowym środkiem łączności pomiędzy kierowcami samochodów ciężarowych, dostawczych, autokarów i pojazdów osobowych. Montaż CB-Radia wymaga odpowiednich umiejętności oraz dużej wiedzy w zakresie konstrukcji samochodów i budowy instalacji elektrycznej. W naszym serwisie wykonujemy montaż CB-Radia we wszystkich rodzajach pojazdów samochodowych – ciągnikach, ciężarówkach, autobusach, a także samochodach osobowych. Oferujemy Państwu najlepszych modeli CB Radia znanych i cenionych firm, dostępnych w atrakcyjnych cenach. Pomagamy również naszym klientom w wyborze odpowiedniego urządzenia i anteny, zapewniającej wygodne korzystanie, odpowiednio duży zasięg, a także wyposażonych w dodatkowe funkcje, przydatne w pracy kierowcy zawodowego lub prywatnym użytkowaniu samochodów. Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane zakupem i montażem pierwszego CB-Radia lub wymianą posiadanego radia na nowe.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Strojenie anten CB-Radia

Sprawność i zasięg działania CB-Radia zależy od samego radia, rodzaju anteny, a także jej prawidłowego wystrojeniu. Strojenie anten CB jest konieczne dla uzyskania maksymalnego zasięgu działania, a także czystego i wyraźnego dźwięku. Korzystanie z CB-Radia z niewystrojoną anteną może być trudne, a czasami zupełnie niemożliwe. Rozmowy zagłuszone szumami i trzaskami, a także niewielki zasięg pomimo zastosowania dobrej jakości anteny. Serwis Conti wykonuje profesjonalne strojenie anten CB w samochodach ciężarowych, ciągnikach, autobusach i samochodach osobowych. Nasi serwisanci posiadają duże doświadczenie w dobieraniu anten do radia i samochodu, a także ich profesjonalnym strojeniu. W swojej pracy korzystamy z fachowych narzędzi, gwarantujących uzyskanie najlepszych efektów w najkrótszym czasie. Zapewniamy również kompleksowy serwis anten i CB-Radia, zapewniając ich dobór, montaż, a także przygotowanie do pracy. Strojenie anten CB należy wykonać zawsze przy zmianie anteny lub radia oraz po ich montażu w innym samochodzie.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Serwis wind załadunkowych

Windy załadunkowe to elementy samochodów ciężarowych i dostawczych, podlegające pod Urząd Dozoru Technicznego. Nasza firma posiada uprawnienia na serwis wind załadunkowych, prowadzony zgodnie z zaleceniami UDT. Zajmujemy się diagnostyką usterek oraz ich późniejszym usuwaniem przy pomocy oryginalnych części zamiennych. Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, które chcą wykonać bieżące przeglądy wind załadunkowych, usunąć wycieki płynu hydraulicznego, wymienić węże, siłowniki lub wykonać naprawy podestów. W ofercie posiadamy również duży wybór oznakowania dla wind, w tym również ich oświetlenie LED. Na wykonane prace wystawiamy niezbędne dokumenty, dokonując również wpisów w książce technicznej windy. Serwis wind załadunkowych przeprowadzamy w profesjonalnym warsztacie, po wcześniejszym umówieniu terminu naprawy. Zapewniamy również naszym klientom serwis wind załadunkowych z dojazdem na miejsce awarii – np. w celu ręcznego opuszczenia lub podniesienia windy i umożliwieni dalszej jazdy bądź rozładunku.

Blokady alkomatowe

Blokady alkomatowe to urządzenia, dzięki którym można wyeliminować uruchomienie pojazdu przez osobę będącą pod wpływem alkoholu. Blokady alkomatowe są podłączone do układu zapłonowego samochodu. Każdorazowa próba włączenia silnika musi być poprzedzona kontrolą trzeźwości kierowcy. Sprzedajemy i instalujemy blokady alkomatowe dedykowane do samochodów ciężarowych, dostawczych i osobowych. Posiadamy niezbędne autoryzacje, gwarantujące bezpieczny i fachowy montaż bez utraty gwarancji. Blokady alkoholowe (alkomatowe), pozwalają w dużym stopniu wyeliminować prowadzenie samochodu przez kierowcę po spożyciu alkoholu. Zajmują one niewiele miejsca, są łatwe w obsłudze i posiadają zabezpieczenia przed nieuprawnionym demontażem. Montujemy również blokady alkomatowe w samochodach osób, objętych sądowym nakazem jazdy z takimi urządzeniami. Ich obecność pozwala bowiem skrócić o połowę wyrok sądu za jazdę pod wpływem alkoholu. Polecamy je również właścicielom firm transportowych, dbających o bezpieczeństwo pracy i odpowiedzialny wizerunek swojej firmy.

W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Serwis klimatyzacji samochodowej

Sprawna klimatyzacja w samochodzie w okresie letnim niewątpliwie podnosi komfort podróży. Warto zatem zadbać o odpowiednią kondycję układu klimatyzacji regularnie go serwisując. Do podstawowych czynności należy regularna wymiana filtra kabinowego, napełnianie układu czynnikiem chłodzącym oraz odgrzybianie całego układu.

Klimatyzacja w pojazdach samochodowych – sprawdzenie, obsługa, odgrzybianie. Dojazd do klienta, stacjonarnie w Gostyniu.

Serwis klimatyzacji wykonujemy w pojazdach:

 • osobowych i ciężarowych
 • autokarach
 • ciągnikach i maszynach rolniczych
 • maszynach budowlanych
 • maszynach specjalistycznych
  • Serwis klimatyzacji z dojazdem do klienta: 726 726 120

   W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.

Serwis filtrów cząstek stałych

Filtry cząstek stałych to obecnie standardowy element montowany w nowych pojazdach. Wymiana tych filtrów na nowe należy do kosztownych napraw, a zakup używanego zawsze wiąże się z ryzykiem, ponieważ cieżko określić jego stan. Alternatywą jest regeneracja tych filtrów, która pozwala zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się sprawnym filtrem.

Regeneracja filtrów cząstek stałych FAP/DPF w placówce w Gostyniu

Serwis filtrów cząstek stałych wykonujemy w pojazdach:

 • osobowych i ciężarowych
 • autokarach
 • ciągnikach i maszynach rolniczych
 • maszynach budowlanych
 • maszynach specjalistycznych
  • Punkt odbioru filtrów Wolsztyn: 726 726 111

   W celu poznania szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu z wybranym oddziałem.